Being a writer...

5. října 2014 v 14:45 | Nicki |  Blbosti
Poem for you!!


Za poslední dobu jsem několikrát přemýšlela o tom, jestli jsem dobrá v psaní, ať už nějakých slohů, článků nebo povídek. Četla jsem si příběh, který jsem napsala tak před třemi lety... Má to jen tři stránky, jelikož je to jen začátek, ale je to tak dobře napsané, že si vždycky říkám, že to nemůžu být já, kdo to napsal. Tak profesionálně... Nebo jako, není to tak strašně super, jak to teď popisuju, ale co se tím snažím říct, je, že tak dobře už psát nedokážu a to mě štve. Když nejste nikdy v něčem dobří, tak to není tak příšerné, jako když jste v něčem dobří, pak se zhoršíte a už se nemůžete vrátit. Ne, že by to bylo něco naprosto bombastického, to vážně ne, ale bylo to lepší.
Jediní lidé, kteří vědí, jak píšu teď, jsou tři moje kamarádky. Všechny říkají, že je to takové milé a že tam mám strašně super hlášky a pokaždé se u toho pobaví. Co si myslím já osobně? Líbí se mi ten děj, postavy a někdy mi to vážně vtipné příjde, protože se snažím to napsat tak, aby to lidi pobavilo, ale není to hezky napsané, nebyla by z toho dobrá kniha. Kdykoliv se snažím napsat něco poetického, kdykoliv se snažím psát profesionálním stylem, nejde mi to. Nedokážu to. Ať se snažím jak moc chci. Psaní mě strašně moc baví, proto jsem s tím ještě neskončila, ale jako knihy by to neuspělo. Vždycky jsem byla lepší v mluvení než v psaní. Říkala jsem si, že bych byla možná dobrá režisérka nebo scénaristka, ale... nemůžu v patnácti letech natočit film, takže psaní je jediná možnost, jak vytvořit můj vlastní příběh. A pokud taky píšete, tak víte, jak je to naprosto úžasné, vytvořit si vlastní svět, vlastní postavy, vlastní život. Já si ve svých povídkách plním své sny. Proto jsem ještě nikdy nenapsala špatný konec. Moje hlavní postavy většinou nemají nejlepší život, jenomže to dobře skončí. Někde jsem viděla citát "Možná to není o špatném konci, ale o příběhu.", tak s tím tak úplně nesouhlasím. Ne, že by to nebyla vůbec pravda, ale... když máte ze začátku hrozný život, ale potom se vám to zlepší a nakonec všechno dopadne dobře, není to lepší, než když máte skvělý život, a pak se všechno pokazí?

Hlavní důvod, proč miluju psaní, je nejen to, jak jsem řekla, vytvořit si vlastní svět, ale hlavně to, že tam můžete dělat co chcete. Můžete porušovat veškerá pravidla a nikdo vás za to nepotrestá. Je to naprosto nejlepší útěk od reality.
 


Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 5. října 2014 v 20:10 | Reagovat

páni, dej sem ten příběh, ráda bych si ho přečetla :O jinak souhlasím s tebou, taky když něco přijdu, chci to napsat profesionálně a aby to něco znamenalo, aby to čtenáře uchvátilo, ale nikdy se mi to nepodaří. To já jsem zase lepší ve psaní článků ,než mluvení, mluvení nesnáším :D ale jak píšeš, je dobré, vytvořit si vlastní svět, své vlastní myšlenky a porušovat pravidla a prostě to je naše fantazie :) naše zkušenosti, a někdy do toho píšeme i vlastní život. ách, napsala jsi to hezky! :)

2 Baalberith Baalberith | Web | 5. října 2014 v 20:11 | Reagovat

jsi na stránce piste-povidky.cz? občas si tam opravdu dobře počtu a sama jsem přemýšlela, že tam nějaký svůj příběh přidám :3

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 5. října 2014 v 21:59 | Reagovat

Kdysi jsem napsala pár krásných básní. Psala jsem je ve smutku a proto, že jsem zrovna měla úžasný nápad. Pak jsem napsala nějaké další a ty tak dobré nebyli. Ale potom se mi povedlo napsat pár dalších, které se mi zase líbily.

S povídkami to mám stejné. Někdy se povedou a někdy ne tolik. Já mám v hlavě nápady. Jsou úžasné. Kdyby se mi někdo mohl podívat do hlavy a napsat podle toho knihu nebo natočit film, bylo by to neskutečně kouzelné. Občas se to ale v některých bodech na papíře nepovede.

Píšu trochu takovým neosobním a ne sice vzletným ale poněkud výše postaveným stylem. Možná je to knihami, které čtu nebo tou mojí hrdostí. Možná je to prostě můj styl. Můžeš si zkusit přečíst nějakou knihu napsanou tímto stylem a pak to napodobit. Nebo prostě piš jak píšeš a třeba si za nějaký čas nějaký ten svůj vlastní styl najdeš.

4 Luci Luci | E-mail | Web | 6. října 2014 v 20:46 | Reagovat

máš pravdu - psaní je nejlepší útěk od reality... já moc ráda utíkám a tvořím si vlastní svět podle svých pravidel, s lidmi, které tam chci mít a s příběhem, který se zrodí v mé hlavě :) nemyslím si, že píši nějak profesionálně, ale baví mě to a pár lidí si to rádo přečte :) taky jsem lepší spíše v mluveném projevu, ale co... baví mě oboje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama