Why? - You shouldn't care too much about what people think about you

29. srpna 2014 v 19:58 | Nicki |  Why?
Minule měl článek "Why" docela úspěch a psali jste mi, že byste chtěli další, takže tady to je... :) Mám ještě pár nápadů, o čem psát, ale kdyžtak mi prosím do komentářů napište, co byste chtěli dalšího. :)


Příjde mi, že v dnešní době jsou lidi hrozně odsuzující. Nebo nepříjde, oni jsou. Nelíbí se jim nějaký outfit, co máte na sobě, vaše vlasy, líčení, co já vím, prostě cokoliv. Nikdy se nemůžete zavděčit všem, prostě to není možný. Vždycky se najde někdo, komu se na vás něco nebude líbit, komu se nebudete líbit vy sami. Ale nemůžete dopustit, aby vás to stáhlo na dno.
Z vlastních zkušeností vím, jak je těžký jít třeba někam ven, nalíčená, učesaná a oblečená tak, jak se mi to líbí, a pak vám někdo řekne, ať už je to mamka, ségra, kamarádka nebo kdokoliv jiný, že se mu třeba nelíbí to, jak vypadáte... a vy se potom cítíte hrozně blbě, i přesto, že se vám to hrozně líbilo. Máte chuť se vrátit domů a úplně změnit vizáž. Je těžký tomu odolat. Jenže... chtěli byste mít na sobě něco, co se vám nelíbí, ale líbí všem ostatním? Nebo něco, v čem se cítíte skvěle, ale někomu se to nelíbí?
Jak jsem řekla, je těžký neměnit samu sebe kvůli tomu, co si lidé myslí. Já jsem s tím vždycky měla problémy. Třeba když jsem se začala víc líčit... Líbí se mi výrazný rtěnky, což je zrovna věc, která není pro každého. Kamarádky mi občas říkaly, že jim příjde, že se líčím až moc, že se jim to nelíbí. No a tak jsem se přestala tolik líčit... I přesto, že se mi to předtím líbilo. Jenže nejhorší bylo, že to potom jelo dál... Měly jsme takovou upřímnou chvilku a holky mi říkaly, že jim příjde, že se občas divně oblékám a bavily jsme se i o věcech, které jsou špatné na nás, jako osobnostně, vnitřně. Po tom všem jsem se nějakou dobu chovala úplně jinak. Snažila jsem se změnit všechny ty věci, které se jim na mě nelíbily... Ale nebyla jsem šťastná. Vůbec. Chovala jsem se jako jiný člověk... Nebyla jsem sama sebou. A to byla ta nejhorší věc, jakou jsem mohla udělat. Neuvědomila jsem si totiž, že oni mě mají rádi i přes ty všechny špatný věci. Nikdo není dokonalý. Já jsem se o to snažila, ale nejde to. To ale dost odbíhám od tématu, to si nechám na jindy.
Samozřejmě člověka potěší, když se něco na vás nelíbí jen vám, ale i někomu jinému. Taky neříkám, ať úplně kašlete na názory ostatních lidí, ale řiďte se vaším srdcem. Nejdůležitější je, abyste vy byli spokojení sami se sebou.

Co byste teda chtěli za další téma? :)
Nicki

 


Komentáře

1 L. L. | Web | 29. srpna 2014 v 20:16 | Reagovat

me teda nikdy nikdo nerekl ze vypadam blbe kdyz jsem se nejak nalicila a upravila podle toho, jak seto libi me.asi mam kolem sebe dobre lidi,kazdopadne ze ti rekne kamaradka ze se moc malujes a ty s tim prestanes i kdyz se tak citis dobre tak to je blbee no:(
jinak super clanky:)

2 Lauralex Lauralex | Web | 29. srpna 2014 v 20:43 | Reagovat

Lidi takový prostě jsou, a ne že ne. Odsuzujou, přitom vědí hovno, a sami mají často máslo na hlavě.
Poznala jsem to, když mě skoro 6 let šikanovali. A na dno mě to stáhlo, jak píšeš, že to nemůžeme dopustit, tomu se nedá zabránit.
Co se týče toho, jak se člověk oblíká a maluje, já na to moc nejsem, nemám ráda přemalovaný a přestajlovaný holky (aůe určitě je kvůli tomu neodsuzuju, je to jejich styl), ale opravdu nemá cenu dělat ze sebe někoho jinýho, to nemá cenu, člověk by měl za každou cenu zůstat sám sebou, nebo aspoň já si to myslim a chovám se tak. Jako ona kritika je taky k něčemu, já jsem třeba děsně upřímnej člověk, takže řeknu, co si myslim, ale vocaď pocaď, člověku to může strašně ublížit, i když to někdo myslí dobře a chce jen poradit.

3 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 29. srpna 2014 v 20:59 | Reagovat

bože, máš naprostou pravdu ! od prvního písmenka, až do posledního ! tohle přesně mám já, že se stydím nosit to, co se líbí mě, protože se bojím reakce ostatních. Tak radši nosím to, co se líbí ostatním. Ale chci to změnit, hodně dlouho se už na toto odhodlávám. Chci prostě dělat a nosit to co mě se líbí ! a ne, co chtějí ostatní, to potom není můj život, ale život na ovládání a to nechci :) takže napsala jsi to úplně skvěle a pravdivě! rozhodně buď taky sama sebou a na ostatní budeme kašlat. Samozřejmě , někdy ten názor chceme slyšet, ale určitě si do toho nenechme tak moc kecat:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama