Why? - You should never give up

23. srpna 2014 v 14:18 | Nicki |  Why?
Napadlo mě udělat sérii článků "Why?" a mluvit tam o všech možných věcech... Mám v plánu udělat hlavně takový motivační články. Nejsem si úplně jistá, jestli mám dostatečné množství zkušeností, a dostatečně dobré názory, ale můžu to aspoň zkusit napsat a uvidím, jak se vám to bude líbit. Dělám to i taky proto, že mě to donutí se nad jistými věcmi zamyslet.

Jak jste si mohli všimnout v názvu, dnešní článek je na téma "proč se nevzdávat".


Já osobně jsem hrozně nesebevědomá, takže je to pro mě občas dost těžký. Vzdám se většinou jenom proto, že si myslím, že na to nemám, že nejsem dost dobrá. Snažím se na tom zapracovat jak nejvíc to jde, protože kdybych v tom pokračovala, tak nic v životě nedokážu.
Možná vám připadá, že jediná věc, kterou teď můžete udělat, je se na to vykašlat. Vzdát to. Zkoušeli jste to už tolikrát, ale pořád nic. Samý neúspěch. Nikdy se vám nesplní sen hned. Nikdy to nebude zadarmo. Musíte na tom tvrdě pracovat. Několikrát uděláte chyby, nepovede se vám to. Možná to bude trvat dlouho, než uspějete, několik let... Je těžké čekat, ale ještě těžší litovat toho, že jste to vzdali.
Někde jsem viděla citát "Don't wish for it. Work for it." A strašně se mi zalíbil, protože je tak pravdivý. Poslední dobou co nejvíc chci, je zapracovat na mé postavě - což je podle mě přání hodně lidí. Ale problém je v tom, že si jenom pořád stěžuju, jak mám hrozný nohy ablablabla. To mi nepomůže. Okecávat to a přát si, abych měla tělo jako všechny ty namakaný hubený holky na weheartit, tumblr apod, mi nepomůže k úspěchu. Musím na tom tvrdě pracovat, protože jinak to nepůjde. A tak to není jen u tohohle, tak je to u všeho. Když už začnete nějak cvičit, sportovat, tak nemůžete čekat změnu hned. Až si budete říkat, že na to kašlete, že žádné zlepšení nevidíte, že je to akorát únavné, ale nějak to nepomáhá - nedělejte to. Je to vážně těžké, ale až to dotáhnete tam, kam jste chtěli, budete ten nejšťastnější člověk na světě (což samozřejmě trošku přeháním, ale snad chápete, co tím chci říct).
Nevzdát se je jedna z nejtěžších věcí na světě, ale stojí to za to.


Chtěli byste víc článků jako je tento? Pokud ano, máte nějaké nápady, o čem bych třeba mohla psát?
Nicki
 


Komentáře

1 *Lian* *Lian* | Web | 23. srpna 2014 v 20:19 | Reagovat

moc hezký článek, já mám zase problém, že vůbec nemůžu přibrat a jsem moc hubená :D

2 Sodomagor. Sodomagor. | Web | 24. srpna 2014 v 11:32 | Reagovat

Potřebuju takové motivační články, takže je určitě piš. Je to super a originální nápad. A tenhle článek mě i nakopl, jen tak dál :).

3 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 24. srpna 2014 v 17:19 | Reagovat

souhlasím, bez práce hold nejsou koláče:) rozhodně v těhlech článcích pokračuj dál:)

4 diesnathalis diesnathalis | Web | 24. srpna 2014 v 17:44 | Reagovat

Presne tak, nepomôže mi sťažovať sa. Ja síce nemám cieľ zlepšiť si postavu, na prvom mieste mám úspešne zmaturovať a každý deň sa snažím pozrieť do zošita s franinou, no napríklad práve dnes je to strašne ťažké vôbec niečo sa naućiť. Mám pocit ako keby spm mala mozog z gumy ktprá neabsorubuje informácie a potom to prejde do nenávisti samej seba, pretoźe strašne chcem prijať množstvo informácii a nejde mi prijať ani len jednu.. Nemám rada takéto dni.. Niekedy sa na seba strašne hnevám za to, že nemám dostatok dobrej vôle a jednoducho skončím iba kvoli vlastnému pohodliu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama