Just give him another chance - 2. kapitola

30. července 2014 v 10:11 | Nicki
Tak je tu další kapitola... :) Nevím, co víc dodat, asi jen, že snad se vám to bude líbit :D

Občas jsem si říkala, že být spisovatelka rozhodně nemůžu, protože se to nikomu nebude líbit. Píšu totiž v podstatě jenom fantasy romantiku, nic jinýho mi nejde. A to hodně lidem připadá stupidní, jako třeba všem mým kamarádkám. Ale zase hodně lidí má romantiku rádo, jenže... nebylo zrovna motivační, když se to nikomu, komu jsem to dala přečíst, nelíbilo. Jo, říkaly, že je to super a že píšu skvěle, ale... jenom proto, aby mi "neublížily". Ach jo. Věděla jsem, že se od nich upřímnosti asi nikdy v tomhle ohledu nedočkám. Hlavně u nějakých... případů.
Samozřejmě jsem si říkala, že bych napsala něco neromantickýho, ale to mi nejde a nemám na to nápady, takže smůla.
Měla jsem v plánu tuhle povídku napsat trošku jinak, než obvykle, ale stejně... nakonec to bude stejně romantika.

Díky bohu, nic se nestalo. Dojela jsem tam bez problémů. Vlastně jsem ale nevěděla, kam přesně mám namířeno. Chicago je celkem velký a on může být kdekoliv. Třeba tam ani nebude. Nějak jsem ale skončila před nějakým barem, jako by mě to tam táhlo... I kdyby tam nebyl, aspoň se můžu něčeho napít, to by se hodilo. Nejlíp něco alkoholickýho.
Vešla jsem dovnitř, bylo tam naprosto narváno. Ani jsem nevěděla, jak ten kluk vypadá, ale pravděpodobně bude s tou holkou, takže... aspoň nějaké vodítko. Nikde jsem jí ale neviděla. Prozatím jsem to ale nijak neřešila a šla jsem si objednat něco k pití. Nebo možná opití?
"Colu s rumem," usmála jsem se na barmana. Nikdy jsem nebyla zrovna alkoholik, za mých dvacet tři let jsem se opila tak třikrát maximálně. Třeba pivo a víno mi ani trochu nechutná, největší hnus ever! Ale tentokrát jsem to prostě potřebovala, protože... byla jsem v hlavě nějakýho kluka!!! A málem jsem měla sex s holkou!!! Vážně ti děkuju, kreténe, ať už jsi kdokoliv! Ach jo. Až ho najdu, tak ho zabiju. Dobře, nezabiju.
Ještě předtím, než jsem se stihla napít, spatřila jsem ji. Vypadala úplně stejně jako předtím. Seděla u stolu v rohu. Sama. Do háje!! Vydal se k ní ale s pitím nějaký celkem vysoký kluk. Neviděla jsem, jak vypadá zepředu, ale když si k ní přisedl, zvedla jsem se ze židle a chtěla se za nimi vydat. Ale tak nějak jsem ani nevěděla, co řeknu. Budou mě mít za magora. Což vlastně jsem... tohle není normální. Jak jsem věděla, že bude tady? Jak jsem vůbec mohla být v jeho hlavě? Chtěla jsem odpovědi, ale nemohla jsem k nim přijít a říct jim: "Vidím ti do hlavy, takže jsem se líbala s tvojí holkou a pak jsem tě málem viděla nahýho ve sprše a...." Ne. Fakt ne.
Došla jsem k závěru, že bez alkoholu za nimi asi nepůjdu, takže jsem toho vypila docela dost. Málem jsem se skácela na zem, když jsem slezla z té vysoké barové židle, ale díky bohu, dopadlo to dobře.
Nějak jsem k nim došla, ale když jsem spatřila, jak vypadá, neměla jsem slov, i přesto, že jsem byla dost slušně opilá. Díval se na mě poměrně vysoký svalnatý kluk se zářivě zelenýma očima a hnědými vlasy. Nikoho nádhernějšího jsem nikdy neviděla. Ani by mi nevadilo, kdybych ho nakonec v té sprše nahého viděla. Ne, na to jsem teď nemyslela. Ne.
"Nicole? Co ty tady sakra děláš?!" vykřikl. Tak teď už jsem neměla slov už vůbec. Zaprvé, ten jeho hlas! A zadruhé, jak sakra zná moje jméno?? Neznělo to teda moc nadšeně, spíš tak jako... vypadni, nechci tě tady.
"Wille, kdo to je?" řekla ta dívka. On se jmenuje Will? Ach bože.

Chtěla jsem psát dál, byla jsem z toho tak strašně nadšená!!! Jenže jsem už musela jít spát. Občas jsem byla schopná psát i do noci a mít na spánek tak dvě hodiny, ale tentokrát jsem nechtěla být unavená, protože na další odpoledne jsem s Bethany měla plány, chtěly jsme pořádně oslavit to, že má svoje vlastní první album, a to poslední, co bych potřebovala by bylo, abych usnula v devět večer.

Dopoledne uteklo celkem rychle nebo minimálně rychleji, než jsem očekávala. Konečně jsem se dočkala odpoledne. Měly jsme tolik plánů, že jsem si nebyla jistá, jestli to během celého víkendu stihneme.
Nejdřív jsme šly na oběd do McDonaldu, ano, velmi zdravý, a potom jsme vyrazily do kina. Viděly jsme Nekonečná láska, celkem pěknej film. Pak jsme si sedly a tak dvě hodiny si povídaly. Když bylo asi osm večer, řekly jsme si, že bychom měly konečně jet ke mně domů.
Šly jsme spát asi tak ve tři ráno, protože jsme se dívaly na filmy a pozorovaly měsíc.

"Nechtěla by sis, až přijedeš, udělat seriálovej týden? Že bysme zkoukly všechny díly Upířích deníků znova," plácla jsem najednou, když jsme jedly večeři.
"Jo!!!" vyhrkla nadšeně, když spolkla sousto carbora špaget.
A tak jsme si udělaly "Upíří" týden. Bylo to naprosto boží, už jsem všechno zapomněla, včetně toho, že umřela Jenna, takže jsem to znova obrečela.
Byla jsem vážně ráda, že jsem s ní, i když bych mohla dělat miliony jiných věcí a být s milionem jiných lidí, s ní jsem byla nejradši.

Další den už musela odjet, protože jela s rodiči na dovolenou, takže jsem šla zase psát. Co jinýho bych mohla dělat?
Do školy jsem už nechodila, logicky, navíc teď byly prázdniny. Na vysokou jsem původně chtěla jít, jenže když mí rodiče zemřeli, tak jsem se na to vykašlala. Sice mi po nich možná zůstalo docela dost peněz, jenže to jsem potřebovala na živobytí, než si najdu nějakou práci, takže... Nemohla jsem pořád nic najít, což bylo trošku na nic, teda ne že bych nějak extra hledala, ale peníze jsem pořád nějaký měla. Tak nějak jsem doufala, že až dopíšu nějakou svojí "knížku", možná se mi jí povede vydat, vydělám si dost peněz a pokud to bude oblíbený, napíšu něco dalšího a práci už potřebovat nebudu, bude stačit, když budu jen psát a psát...
Rozhodla jsem se, že Nicole (hlavní postava knížky) bude mít v podstatě můj život. Chudák. Stejně se jmenuje jako já, takže... why not. Samozřejmě ne úplně, spíš začátek, rozvíjet se to bude mnohem zajímavěji.
Ještě jsem nevěděla, jak to s ní dopadne, jestli dobře nebo špatně. Zatím žádná z mých povídek neskončila špatně, takže byl možná čas na to, to změnit. Uvidíme.
S nadšením jsem zapnula počítač a pustila se do toho. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama